TR | EN

Forum İstanbul AVM-Decathlon-Multi İdari Bina Kompleksi

İstanbul Bayrampaşa’da kurulan Forum İstanbul AVM, toplam 495.000 m2 inşaat ve 175.000 m2 kiralanabilir alanı, 265 yerli ve yabancı markası ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi projesidir. 

Proje, ziyaretçilere zengin bir deneyim yaşatabilmek adına ikonik yapılar, etkileyici kubbeler ve geniş bulvarlardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Forum İstanbul’un konsept tasarımı Hollandalı T+T design, mimari tasarımı ise İngiltere’den BDP, İspanya’dan Chapman Taylor ve Türkiye’den ERA tarafından gerçekleştirilmiştir. 

Proje kapsamında, iç kabuk içerisinde yeralan tüm inşai kalemler üstlenilmiştir. Ayrıca hard peyzaj alanlarında da zemin kaplama imalatları tamamlanmıştır. Projenin inşaat ince işleri kapsamında 695 poz farklı imalat başarı ile uygulanarak kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Dünya spor ürünleri pazarının lider firması Decathlon’un Türkiye’de açılışını gerçekleştirdiği ilk mağazası Forum İstanbul AVM projesi kapsamında 5.000 m2 kapalı alana sahiptir. Decathlon mağazası içerisinde kapalı ve açık otopark,spor salonları, segi alanları da yeralmaktadır. Forum İstanbul AVM projesi 2.Faz İnşaatları içerisinde yeralan İdari Ofis Blok binası toplam 1250 m2 oturma alanı ve 19.200 m2 kapalı alana sahip 14 katlı bir yapıdır. İdari ofis blok projesi kapsamında ayrıca 30 araçlık açık otopark ve çevre düzenlemesi çalışmaları da gerçekleştirilmektedir. Decathlon ve İdari Ofis Blok binası projeleri kapsamında tüm cephe işleri ve inşaat ince iş kalemleri üstlenilerek tamamlanmıştır.

Dönem itibari ile Türkiye’nin mimari ve teknik anlamda uygulama zorluğu en yüksek projeleri arasında yeralan Forum İstanbul AVM, teknik uygulama-kalite,idari kontrol ve tedarik gibi çeşitli disiplinlerdeki işlerin uyum içinde yürütüldüğü bir projedir.

Forum İstanbul AVM-Decathlon-Multi İdari Bina Kompleksi