TR | EN

Kazakistan Grandium Projesi

Kazakistan Atyrau şehrinin merkezinde inşaa edilen Grandium; lüksü, konforu ve huzuru bir arada yaşatan, ezber bozan bir proje olarak titizlikle tasarlanmıştır. Atyrau şehrinin aurasını değiştirme iddiası ile temelleri atılan projede, nitelikli konut verimliliği ile yaşayanlarına çizgi üstü kalitede yaşam alanları sunmayı hedeflemektedir.Proje iki ayrı eşsiz bloktan oluşmaktadır. A Blok: 76 Daire, B Blok: 46 Daire olmak üzere binada toplam 122 özel daire bulunmaktadır. Proje içerisinde 1+0, 1+1, 2+1, 3+1, 3+2, 4+1, 5+1 ve 5+2 daire tipleri oluşturularak standart konut tiplerinin ötesinde bir anlayış ile hazırlanmıştır.

Projenin cephe mimarisinde kat silmelerinin, sövelerin ve Fransız balkon sisteminin yoğun olarak kullanıldığı 20. Yüzyıl klasik cephe anlayışı hakimdir. Binanın ilk iki katında mekanik taşıyıcılı doğaltaş mermer kaplama yapılacaktır. Mermer malzemesi olarak lüks segment projelerde yoğun olarak tercih edilen Emprador Light tercih edilmiştir. Ön cephede her iki blokta da kapaklı sistem giydirme cephe kaplaması uygulaması ile dairelerin gün ışığından maksimum derecede faydalanması sağlanmıştır.

Bina girişi lobi alanı olarak tasarlanmış olup, giriş deski ve oturma grupları ile bir dinlenme alanı oluşturulmuştur. Bu alan için özel olarak tasarlanmış zemin-duvar ve tavan kaplamaları ile hem bina sakinlerinin hem de gelen misafirlerin konforlu ve lüks bir şekilde dinlenebilmeleri hedeflenmiştir. Bina lobi alanından çıkışlar kartlı ve turnike sistemi ile yapılmaktadır. Böylece bina içerisindeki güvenlik sağlanarak izinsiz girişler engellenmektedir.

Projenin pek çok ayrıcalığı sosyal tesis alanında yaşanabilecektir. Sosyal tesislerin içerisinde fitness salonu, sinema, Türk hamamı, sauna,buhar odası ve soyunma odası yeralmaktadır. Hem yaz hem de kış mevsiminde yüzme keyfinin yaşanabilmesi için kapalı havuz ve dinlenme alanı bulunmaktadır.

Yükümlülük kapsamında binanın tüm mimari konsept-inşai-mekanik-elektrik işleri üstlenilmiş olup, bina işletmeye hazır hale getirilecektir. Ayrıca İşveren firmaya proje yönetimi hizmeti de verilecektir.

Kazakistan Grandium Projesi